Konkurs plastyczny „STOP PRZEMOCY – PRZYJAŹŃ PROMUJĘ, HEJTU NIE STOSUJĘ!”

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kacwinie zaprasza uczniów klas IV–VIII do udziału w IV edycji konkursu plastycznego pod hasłem „STOP PRZEMOCY – PRZYJAŹŃ PROMUJĘ, HEJTU NIE STOSUJĘ!”.

Celem konkursu jest:

    • promowanie postaw opartych na szacunku, życzliwości i przyjaźni,
    • przeciwdziałanie przemocy i hejtowi wśród dzieci i młodzieży,
    • uwrażliwienie na krzywdę drugiego człowieka,
    • rozwijanie umiejętności właściwego reagowania w trudnych sytuacjach,
    • wzmacnianie pozytywnych relacji rówieśniczych,
    • rozwijanie kreatywności i wrażliwości artystycznej uczniów.

Poprzez udział w konkursie uczniowie będą mogli wyrazić swoje pomysły na budowanie świata wolnego od przemocy i hejtu – świata opartego na zrozumieniu, pomocy i koleżeństwie.

Prace konkursowe prosimy składać w gabinecie pedagoga/psychologa szkolnego ZPO w Niedzicy do dnia 23.04.2026 r., aby umożliwić sprawne przekazanie prac plastycznych do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kacwinie.

Zachęcamy wszystkich uczniów do udziału w tym wartościowym przedsięwzięciu!

Pismo przewodnie

Regulamin konkursu

Karta zgłoszenia