„Dzień Pustej Klasy” w klasie 1

W piątek 19 czerwca uczniowie klasy 1 opuścili swoją klasę, udając się na łono natury. Las, łąka czy ogród to najlepiej wyposażone sale lekcyjne, jakie możemy sobie wyobrazić. Jest tu wszystko, czego możemy potrzebować do efektywnego nauczania, bez względu na przedmiot. Na świeżym powietrzu odbyła się lekcja języka polskiego, lekcja techniki, przyrody i wychowania fizycznego. Pogoda dopisała, dlatego mogliśmy zrealizować wszystkie założone cele. Zajęcia dały dzieciom dużo radości i możliwości spożytkowania swojej niewyczerpanej energii, rozwijały kreatywność i wyobraźnię, uczyły koncentracji i uważności oraz integrowały. Przyroda naszej okolicy pozwala na realizację takich działań, dlatego warto częściej wychodzić z sal lekcyjnych na rzecz środowiska naturalnego. Edukacja w terenie okazała się strzałem w dziesiątkę!  

Joanna Kopaczka

Na zdjęciach uczniowie klasy 1 podczas zajęć w terenie.