Europejski Dzień Logopedy i Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

6 marca obchodziliśmy w szkole Europejski Dzień Logopedy. Była to też okazja, by docenić wyjątkowość naszego rodzimego języka, zwłaszcza, że niedawno (21 lutego) świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Z tej okazji przygotowano gry, zabawy i ćwiczenia językowe oraz takie, które sprawdzały sprawność aparatu mowy. Na długiej przerwie odbyły się rozgrywki logopedyczno-językowe, z kolei dla uczniów oddziałów przedszkolnych prowadzące zajęcia logopedyczne przygotowały specjalne warsztaty. Przedszkolaki ćwiczyły buzię, język, dowiedziały się, jak należy poprawnie oddychać i samodzielnie wykonały różnego rodzaju dmuchajki wspomagające ćwiczenia oddechowe.

MP