Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kacwinie zaprasza uczniów klas IV–VIII do udziału w IV edycji konkursu plastycznego pod hasłem „STOP PRZEMOCY – PRZYJAŹŃ PROMUJĘ, HEJTU NIE STOSUJĘ!”.
Celem konkursu jest:
-
- promowanie postaw opartych na szacunku, życzliwości i przyjaźni,
- przeciwdziałanie przemocy i hejtowi wśród dzieci i młodzieży,
- uwrażliwienie na krzywdę drugiego człowieka,
- rozwijanie umiejętności właściwego reagowania w trudnych sytuacjach,
- wzmacnianie pozytywnych relacji rówieśniczych,
- rozwijanie kreatywności i wrażliwości artystycznej uczniów.
Poprzez udział w konkursie uczniowie będą mogli wyrazić swoje pomysły na budowanie świata wolnego od przemocy i hejtu – świata opartego na zrozumieniu, pomocy i koleżeństwie.
Prace konkursowe prosimy składać w gabinecie pedagoga/psychologa szkolnego ZPO w Niedzicy do dnia 23.04.2026 r., aby umożliwić sprawne przekazanie prac plastycznych do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kacwinie.
Zachęcamy wszystkich uczniów do udziału w tym wartościowym przedsięwzięciu!