OGROMNY SUKCES SZKOLNEGO KLUBU MEDIATORÓW RÓWIEŚNICZYCH

Uczniowie z naszej Szkoły działający w Szkolnym Klubie Mediatorów Rówieśniczych wzięli udział w konkursie POSTAW NA MEDIACJĘ organizowanym przez Ministerstwo Sprawiedliwości.

Celem konkursu „Postaw na mediację” jest zwiększenie świadomości młodzieży w zakresie alternatywnych metod rozwiązywania sporów, w szczególności mediacji oraz rozpowszechniania wiedzy z zakresu prawa. Poza walorem typowo edukacyjnym konkurs daje również uczestnikom możliwość świetnej zabawy, polegającej na rywalizacji zgłoszonych przez szkoły drużyn.

Konkurs został podzielony na II etapy. I etap konkursu polega na przygotowaniu scenariusza mediacji na podstawie jednego z podanych przez Organizatora stanów faktycznych, tj. z zakresu prawa rodzinnego, relacji rówieśniczych, czy prawa pracy. Scenariusz mediacji powinien składać się z monologu mediatora, przedstawienia stanowisk zwaśnionych stron, analizy ich interesów, zaproponowania możliwych rozwiązań sporu oraz propozycję zawarcia ugody. Natomiast II etap konkursu będzie polegał na przeprowadzeniu symulacji mediacji na podstawie wybranych scenariuszy przygotowanych przez uczniów w ramach I etapu konkursu.

Do II etapu zakwalifikowało  się 5 najlepszych drużyn.
 Z przyjemnością ogłaszamy,  wśród tych 5 drużyn została wyłoniona Drużyna Mediatorów z naszej Szkoły, którzy tworzą uczniowie:
1. Olivier Groński
2. Melania Grońska
3. Natalia Pojedyniec
4. Julia Waksmundzka
5. Kamila Kaczmarczyk.
 
GRATULUJEMY SUKCESU!!!!!
 
LINK DO WYNIKÓW: