Dzień Pustej Klasy

Hura! 7 czerwca,  w przyrodę wyszło ponad 230 tysięcy dzieci, co najmniej 12800 nauczycielek i nauczycieli w całej Polsce! A wśród nich my – uczniowie klasy 2 naszej szkoły!!!
Uczniowie wybrali się na eksplorację terenu wokół szkoły z lupami w ręce. Zaciekawieni mikrokosmosem który mieścił się pod ich stopami obserwowali trasy mrówek, wyszukiwali wśród źdźbeł trawy innych bezkręgowców, liczyli kropki na biedronce, wyszukiwali najmniejszych kwiatków i listków, maleńkich nasionek o ciekawych kształtach, obserwowali budowę kwiatów, jajeczek owadów ukrytych pod spodem liści, włosków okrywających liście niektórych roślin, struktury próchniejącego drewna. Następnie ich zadaniem  było stworzenie własnych obrazków z wykorzystaniem znalezionych przedmiotów w otoczeniu.
Lekcje spędzone pod „gołym niebem” były dla dzieci okazją do bliskiego kontaktu z przyrodą, do jej uważnej, czułej obserwacji i beztroskiego celebrowania jej piękna. Udowodniliśmy, że w naturze też można się uczyć i w dodatku jest to zdrowsze i przyjemniejsze. Pamiętajmy, że natura uczy, dotlenia, aktywizuje, pobudza wyobraźnię, wzrusza i zadziwia.

Dzień Pustej Klasy pokazał, że  nauka może być zabawą i wielką frajdą.
Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z tego dnia.

Na zdjęciach uczniowie klasy 2 podczas zajęć w terenie.